Pozvánka na den otevřených dveří od 26 do 29 června

Váženi spoluobčané, letos je tomu již 12 let, co byla v Brně otevřená první mešita v České republice. Otevření mešity se pro nás stalo symbolickým vyjádřením společenský tolerantní a náboženský rozmanité společnosti na jižní Moravě.

Již dávno před otevřením mešity členové Islámské nadace v Brně usilovali o konstruktivní dialog a pozitivní vztahy s většinovou společností. I když bylo mnohdy únavné lidem neustále opakovat, že se brněnští muslimové distancují od násilí a netolerance a cílem brněnských muslimů je podpora občanské a tolerantní společnosti, vydrželi jsme to a dnes máme za sebou již skoro 20 let existence Islámské nadace v Brně, 12 let existence naší mešity a stále lepší vztahy mezi našimi věřícími a nemuslimskou společností.

  Samotná mešita byla otevřena, aby plnila potřeby rozrůstající se muslimské menšiny v Brně, ale i tak se vždy našel prostor pro pořádáni diskuzí, přednášek a výstav určených pro širokou veřejnost obyvatel jižní Moravy.

  V prostorách mešity se například pravidelně pořádají akce mezi-náboženského dialogu, naši členové se účastni projektů na integraci přistěhovalců do české společnosti, pro víc jak 10 tisíc studentů jsme od otevření mešity připravili krátké přednášky a diskuze o muslimech a jejich životě, podíleli se na divadelní inscenaci Identita: Náš islám,  naši členové se podíleli na osvobození unesených českých novinářů v Iráku v roce 2004 a mnoho podobných aktivit.  

  V rámci své dlouholeté politiky se brněnští muslimové rozhodli uspořádat k 12. výročí otevření mešity den otevřených dveří, v rámci kterého zvou všechny zájemce k návštěvě mešity a v případě zájmu k podebatováni s přítomnými brněnskými muslimy  a muslimkami.

  Dny otevřených dveří se konají 26 (sobota) a 27 (neděle) června od 9:00 do 18:00 a ve dnech 28 (pondělí) a 29 (úterý) června od 16:00 do 19:00.

  Rádi se s Vámi a vašimi přáteli sejdeme během dnů otevřených dveří naši mešity a symbolicky tak potvrdíme, že Brno je nejtolerantnější město České republiky.

Za Islámskou nadaci v Brně

Muneeb Hasan Alrawi,
Předseda správní rady nadace
Mobil: 776166080

Kontakt
Islámská nadace v Brně (Brněnská mešita)
Vídeňská 38a
639 00   Brno
Tel.:+420 543 243 352
Fax: +420 543 243 594
E-mail: brno@muslim.cz
www.mesita.cz